Agnese Meņģele, Dita Danosa, Ilona Platonova, Miks Petersons, Laura Bērziņa

Vebinārs: Kā strādāt ar dizainu?

27. maijs

Vai Latvijas ekonomiskais uzplaukums tagad ir arī dizaineru rokās un krīzes skarto uzņēmumu glābiņš ir atkarīgs no tā, cik mūsu uzņēmēji ir informēti par dizainu un kā to prot izmantot?

Par šo un par iespējamo valsts atbalstu runāsim Vebinārā/Zoom 28.maijā pulksten 13:00. https://zoom.us/j/99527407878 vai https://www.facebook.com/dizainagadabalva/

Vai zināt, ka 2019.gadā publicētais dizaina indeksa (MDS) pētījums, kas 300 publiskus uzņēmumus novēroja piecu gadu garumā, uzrāda interesantus rezultātus – to uzņēmumu ieņēmumi, kuri savā darbībā inkorporējuši dizaina izmantošanu visos līmeņos, tai skaitā stratēģisko dizainu, ir vidēji par gandrīz 50% lielāki nekā līdzīgiem uzņēmumiem, kuri to nedara!

Dizains ir organiska ekonomiskas sastāvdaļa un tā prasmīga pielietošana neapšaubāmi veicina ekonomisko izaugsmi. Dizains ir tas elements, kas visu padara labāku, patīkamāku, skaistāku, racionālāku un līdz ar to arī efektīvāku. Krīzes liek mobilizēties un saspringt. Tās izgaismo vājākās vietas un liek pārstrukturēt resursus. Tās ļauj izveidot jaunu sistēmas dizainu, visu pārkārtot, iztīrīt un uzsākt ko jaunu. Bet tamdēļ jāzina, kā dizains darbojas.

Gatavojiet un iesūtiet jautājumus https://forms.gle/kAuyCHF2mdSCbZsW6 līdz 27.maijam (ieskaitot), pieslēdzieties 28.maijā pulksten 13:00 vebināram un iepazīstieties ar savām iespējām. Uzziniet vairāk un izmantojiet. Tiem, kuri vairāk zina, ir vairāk iespēju un vairāk brīvības.

/Informācija par līdzdalību/

Kā strādāt ar dizainu?
Vebinārs/ zoom
28.05.2020. plkst.13.00.
Vebināra pieslēguma links: https://zoom.us/j/99527407878
facebook LIVE tiešraide: https://www.facebook.com/dizainagadabalva/
Vairāk informācijas Latvijas Dizaina gada balvas facebook kontā un https://www.facebook.com/events/277695746739081/

Vebinārs notiek Latvijas dizaina gada balvas projekta ietvaros izglītojošo pasākumu sērijā “Dizains ir… pielāgojas jaunajiem apstākļiem.”

Vebināru vada – Mikelis Bastiks, grafikas dizaineris, uzņēmējs, dizaina studijas Asketic Studio līdzdibinātājs, Latvijas Dizaina gada balvas nominants un šī gada Adward balvas ieguvējs ADWARDS MMXX PrintArt & Design Craft nominācijā.

/Informācija par dalībniekiem/

Agnese Meņģele , Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra – LIAA Inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības nodaļas vadītāja

Dita Danosa, Latvian Design Centre valdes priekšsēdētāja, ilggadēja Latvijas Dizaina padomes vadītāja, radošo industriju un stratēģiskās vadības eksperte.

Ilona Platonova, starptautisko inovāciju brokere, kuras tiešais darbs saistīts ar inovācijām un jaunievedumiem, produktu ieviešanu Latvijas tirgū. Šobrīd izstrādā disertāciju, pētot dizaina domāšanu un tās ietekmi.

Miks Petersons, pieredzējis uzņēmējs, dizaineris un dizaina mēbeļu uzņēmuma NORDI furniture īpašnieks, kā arī Latvian Designers’ Society Ekspertu padomes dalībnieks.

Laura Bērziņa, Baltic Design Stories asociācijas dibinātāja, šobrīd strādā Eiropas Komisijā Briselē. Lauras Bērziņas pieredze saistās ar Latvijas un Baltijas dizaina pārstāvēšanu un popularizēšanu Beļģijā.