Video spēle “The Case of the Golden Idol”

Darba autors: “Color Gray”
Darba pasūtītājs: “Color Gray”
Darba radīšanas laiks: Spēles publikācija – 2022. gada 13. oktobris

Darba īss apraksts

“The Case of the Golden Idol” ir digitāla detektīvspēle, kurā spēlētājam jānoskaidro divpadsmit noslēpumainu nāvju cēloņi un savstarpējā saistība četrdesmit gadu laika posmā. Spēles vizuālais stils ir pixelart stilizācija ar groteskiem tēliem, kas raisa asociācijas ar 1990. gadu piedzīvojumu spēlēm. Spēle strādā arī uz vājām datorsistēmām, un tās spēlēšanai nav nepieciešama ātra reakcija vai iepriekšējas iemaņas datorspēlēs, līdz ar to tā ir pieejama un potenciāli interesanta ikvienam.

Idejas oriģinalitāte un jaunrade

Spēles naratīvs ir oriģināls abu autoru sacerēts stāsts. Spēle mehāniski, lai arī iedvesmojas no citas detektīvspēles “The Return of Obra Dinn”, piedāvā savu oriģinālu interpretāciju, kā radīt spēlētājam pieredzi, ka viņš ir izmeklētājs, kurš caur interaktīvām atklāsmēm, pamazām sāk salikt kopā spēles stāstu.

Problēmas nostādne un risinājumu atbilstība darba uzdevumam

Problēma – kā izveidot spēli, kurā detektīva pieredze ir nevis tikai estētiska izvēle, bet ģenerē spēlētājā atbilstošos emocionālos stāvokļus:
intrigu, metodisku izpēti, atklāsmi, jušanos gudram.

Spēlē šis tika risināts, nelineārā formā izkaisot pierādījumu informāciju pa scenāriju un liekot spēlētājam pašam salikt šos pierādījumus kopā koherentā stāstījumā, kas nav iespējams, nerekonstruējot naratīva notikumus.

Koprade, ieinteresēto pušu iesaiste un sadarbība darba procesā

Spēles radīšanā tika iesaistīts komponists no Ukrainas Kails Miško, kura radošā vīzija izpaudās spēles mūzikas celiņa realizācijā, lai izveidotu oriģinālu un spēles atmosfērai atbilstošu pavadījumu.

Funkcionalitāte un tehnoloģiskais risinājums

Pieredze spēlē tiek veidota, piedāvājot spēles stāstu 12 scenārijos, kur katra scenārija ietvaros jāatrisina kāda noslēpumaina nāve.

Lai atrisinātu scenāriju spēlētājam ir jāizpēta laikā statiska nāves vieta un tai pietuvinātās lokācijas, jāsavāc pierādījumu un jāiepilda tie tekstā ar iztrūkstošām frāzēm.

Spēle ir izstrādāta dzinējā Godot, kas ir atvērtā koda dzinējs 2 dimensiju izpildījumā.

Estētika un citas pieredzes kvalitātes dimensijas

Spēles stils ir tā Ernesta Kļaviņa dizainēta interpretācija par pixelart stilizāciju ar groteskiem tēliem, kuru izveidē viņš ir iedvesmojies no 18. gadsimta māksliniekiem Dorē un Hogarta. Pixelart izvēle tika pamatota, lai raisītu retro nostaļģijas sajūtu 90o gadu ēras piedzīvojumu spēļu cienītājos.

Ekonomiskā nozīmība, ilgtspēja un apritīgums

Spēlei ir pārdoti pieteikuma laikā ap 40 tūkstošiem vienību un prognoze ir, ka tās 5 gadu pārdošanas rādītāji būs 3 reizes lielāki. Tas nozīmē potenciāli ap 330 tūkstošiem eiro ienākumu Latvijas uzņēmumā primāri no ārzemju pircējiem, veicinot Latvijas eksportu.

Spēle tiek izplatīta tikai digitālā formātā, tādā veidā neģenerējot fizisko resurus ražošanā patēriņu. Spēle aizņem maz vietas (ap 200 MB) un ir spēlējama uz diezgan vajiem datoriem.

Spēle ir izstrādāta Godot atvērtā koda dzinēju.

Sociālā nozīmība, iekļaušana, pieejamība un piekļūstamība

Spēle stāstā tiek apskatīta fikcionālas Anglijas stāsts, kas no ģimenes sāgas pārvēršas par politiskās varas sagrābšanas trilleri. Attiecīgi spēles ietvaros parādās tēma, kā galvenā varoņa vēlme pēc ideālas pasaules, implementācijā degradējas par totalitāru anti-utopiju, kas ir, autoruprāt, joprojām būtisks komentārs arī mūsdienu pasaulē.

Spēle strādā uz vājām datorsistēmām, tās spēlēšanai nav nepieciešama reakcija, jo spēle ir statiska. Spēles apgūšana notiek tās ietvaros un tā nepieprasa nekādas citas spēļu žanru zināšanas, kas to padara pieejamu arī cilvēkam, kas nespēlē spēles.

Links uz video vai citu saiti

https://www.youtube.com/watch?v=VqjpUt2UJXg