In-action

Izbraukuma izlaušanās spēle “Blēņas un Pasakas”

Informācija par dizaina darbu

Darba nosaukums EN: Travelling escaperoom game “Blēņas un Pasakas” (Pranks and fairy tales)
Apraksts – koncepts, mērķis, materiāli utt LV: Ziedoņa klase ir Imanta Ziedoņa fonda Viegli izglītības iniciatīva, kas veido kultūrizglītības nodarbības skolēniem, lai ieinteresētu skolēnus rakstnieka Imanta Ziedoņa daiļradē. Izbraukuma izlaušanās spēle atspoguļo 3 Imanta Ziedoņa pasakas- “Putekļa briesmīgie piedzīvojumi”, “Pasaka, kurā dzen un piedzen” un “Uz pasaka”. Spēles dizains veidots, balstoties “Escape room” principos- risinot uzdevumus, tikt pie nākamā pavediena, lai pabeigtu spēli. Spēles dizains ir tematisks un funkcionāls, lai varētu ceļot pie skolēniem. Lādes veidotas iedvesmojoties no 18. gs. bagāžas lādēm un kalpo par pamatu spēles platformai un ilustrācijām. Grafikas veidotas kā norādes un spēles pavedieni, kā arī apzināti uzmanības novēršanas objekti. Izmantojot UV drukas tehnoloģiju, lādēm saglabāta bērza tekstūra.
Apraksts – koncepts, mērķis, materiāli utt. EN: “Ziedonis class” is an education initiative of the foundation “Lightly”(Viegli) of poet Imants Ziedonis that creates cultural education lessons for children to interest them in work of Imants Ziedonis. This travelling “escape” game depicts 3 fairy tales by Imants Ziedonis-“Putekļa briesmīgie piedzīvojumi”(theme: the terrible adventures of dust), “Pasaka, kurā dzen un piedzen” (theme: chasing and to be chased) and “Uz pasaka”(theme: on a fairy tale). The design is based on the principles of “Escape room” – to solve the tasks, to get to the next thread, sometimes mislead and to complete the game. Design is thematic and functional so the game can easy travel to schools. The chests are inspired by the 18th century luggage boxes and serves as a basis for the game platform and illustrations.
Īsa informācija par darbu – planšete, digitāls darbs, fizisks darbs utt: Trīs fiziskas ceļojošas uzdevumu lādes
Fotogrāfa vārds: Elīza Eikerte, Kristiāna Salnāja

Informācijas par autoru

Autors: Idejas autors: Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīva “Ziedoņa klase”, grafiskais dizains: Rūta Jumīte, produkta dizains, rekvizīti: Jānis Auniņš, uzdevumu dizains: “Ziedoņa klase”, Kristaps Auzāns