Krist_uz_augšu_ZĪLE_1

KRIST UZ AUGŠU

Informācija par dizaina darbu

Darba nosaukums EN: TO FALL UP
Apraksts – koncepts, mērķis, materiāli utt LV: Kolekcijā apkopoti apģērbi, kas tapuši laikā, kad mācāmies sadzīvot ar pandēmiju un radīta upcycling koncepcijā. Izejmateriāli ir lietotI, augstas kvalitātes apģērbi: vīriešu krekli, žaketes, uzvalku bikses, tie papildināti ar audumu atgriezumiem un mezģīnēm. Katrs apģērbs ir vienā eksemplārā, jo “noteikumus uzstāda” izejmateriāli- jādomā ne tikai par citas funkcijas piešķiršanu žaketei vai biksēm, bet arī jātiek galā ar iepriekšējo valkātāju atstātajām pēdām. Kolekcija risina mūsdienās aktuālo jautājumu- kā samazināt ātrās modes ietekmi uz planētu? Izmantojot materiālus, kas jau ir saražoti, samazina gan pārprodukcijas, gan resursu izmantošanu. Kolekcija ir kā puzle, kombinējot īstos apģērbu pārus izaicinošu, gaumīgu un drosmīgu modeļu radīšanai mūsdienīgam ofisam, darbam un ikdienai.
Apraksts – koncepts, mērķis, materiāli utt. EN: Collection includes pieces that have been made in a pandemic. During this year, the meaning of getting dressed has changed. The collection is based on a concept of upcycling. All the pieces are made of high quality second hand clothing such as mens shirts, suits, complementing them with fabric and lace leftovers. Every piece is one of a kind, as the process of creation is dictated by the resource materials- not only a new function needs to be found, but also the marks of the previous owner need to be hidden creatively. Designer attempts to solve the question- how to decrease the impact of fast fashion on the environment?The collection is like a puzzle, the designer tries to find the fitting pieces to create bold and modern clothing pieces for a contemporary office, workspace or every day.
Īsa informācija par darbu – planšete, digitāls darbs, fizisks darbs utt: Kolekcija tapusi no lietotiem apģērbiem-vīriešu krekliem, žaketēm, uzvalku biksēm, mainot to pirmatnējo funkciju, bet cenšoties saglabāt atpazīstamību, dažos modeļos izmantota batikošana, papildus izmantoti samta un mežģīņu atgriezumi, vilnas audumi no krājumiem, kas glabāti gandrīz pusgadsimtu. Visi modeļi no idejas līdz realizacijai ir viena cilvēka roku darbs, tapuši dizaineres mājās, tur arī tapušas fotogrāfijas. Dizaina autore un izpildījums – Aiva Zīle.
Fotogrāfa vārds: Lelde Gusta

Informācijas par autoru

Autors: Aiva Zīle