Mediju pasākums

Ielūdzam jūs šā gada 19. februārī Digital Art House, Skolas ielā 2, Rīgā apmeklēt preses konferenci – informatīvo rītu, kur mediju pārstāvjiem būs iespēja iepazīties ar 2020.gada Latvijas Dizaina gada balvas lielā konkursa atjaunotajiem nosacījumiem, norises gaitu un termiņiem, žūrijas veidošanas un darbu vērtēšanas principiem, kā arī ar daudzajiem Gada balvas ietvaros paredzētajiem pasākumiem, kas ietver seminārus, konferences, izstādes, apbalvošanas ceremoniju un citus pasākumus.

Informatīvajā rītā plkst.11:00 esat laipni lūgti apmeklēt preses konferenci un iztaujāt Dizntru Purviņu, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas dizaina eksperti, Miku Pētersonu, Latvijas dizaineru savienības priekšsēdētāju, Indru Križus, Dizaina padomes priekšsēdētāju un INRE Scandinavian design vadītāju, Barbaru Freibergu, Latvijas Dizaineru savienības priekšsēdētāja vietnieci un Latvijas Dizaina gada balvas projekta vadītāju.

Vēl pirms mediju pasākuma tiešraides varēs jau vērot – no plkst. 10:00 – sabiedrībā plašāk pazīstamu, tomēr ar dizainera profesiju nesaistītu personību: televīzijas raidījumu vadītāju Aivja un Leldes Ceriņu,
alus darītavas „Valmiermuiža” saimnieka Aigara Ruņģa un Dailes teātra aktiera Arta Robežnieka saruna par dizaina lomu un nozīmi mūsu ikdienā.

Pēc mediju pasākuma tā moderators, Toms Grēviņš raisīs diskusiju dizaina nozares profesionāļu vidū, par to, kādas gaidas adresējam apbalvojumam.
Diskusijā piedalīsies grafikas dizainere un “Madara Cosmetics” radošā direktore Liene Drāzniece, Nordi Furniture vadošais dizainers Miks Pētersons, Kultūras ministrijas Radošo industriju nodaļas pārstāve Dzintra Purviņa, Cube Systems kreatīvais direktors un mobilās lietotnes “Derec” veidotājkomandas dalībnieks Mārcis Miķelsons-Germs.

Latvijas Dizaina gada balva, kas tiek piešķirta kopš 2017.gada, ir nozīmīgākais regulārais notikums Latvijas dizaina nozarē, kuru Kultūras ministrija iniciējusi, lai popularizētu dizainu sabiedrībā, apzinātu nozares potenciālu un iepazīstinātu ar to Latvijas un starptautisko sabiedrību, veicinātu Latvijas dizaineru atpazīstamību un Latvijā radītā dizaina pielietojumu.
Latvijas Dizaina balvas konkurss ir valsts nozīmes notikums un pati Balva ir augstākā atzinība nozarē.
Šī būs jau ceturtā Latvijas dizaina gada balva, kuru šoreiz Latvijas Republikas Kultūras ministrija uzticējusi organizēt Latvijas Dizaineru savienībai.
Dizains ir nenovērtēta Latvijas dārgumu krātuve. Dizains potenciāli var kļūt par vienu no lielākajām Latvijas eksporta precēm.
Latvijas Dizaina gada balvas uzdevums ir veicināt dizaina nozares attīstību un sekmēt Latvijas dizaina iziešanu pasaulē. Balvas prestižu nodrošina starptautiska žūrija un turpmākās izaugsmes iespējas, kuras pretendentiem paver tās iegūšana.

Programma:
10:00 Īsas intervijas ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem;
11:00 Preses konference;
11:30 Interviju sērija un sarunas ar pasākuma dalībniekiem neformālā atmosfērā;
14:00 Informatīvais rīts beidzas.
Preses konferenci vadīs Toms Grēviņš.
Pasākumu rīko Latvijas Dizaineru savienība sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju.