Pieter Kool

Pieter Cool

Mazs atskats uz 2018.gadu. Saruna ar Pieter Kool, kreatīvo direktoru un dizaina stratēģi, 2018.gada LDGB žūrijas dalībnieku.

Kāds, jūsuprāt, ir labs dizains?

Ja, sastopoties ar dizainu, tava pirmā reakcija ir: “Kur gan tas bija agrāk?!”, tas ir labs dizains. Vēl, — un tā, jādomā, ir Dītera Rama ietekme, — man personiski šķiet simpātiska “mazāk ir vairāk” ideja. Tas, ka tu ar minimāliem līdzekļiem spēj nodot ļoti spēcīgu vēstījumu.
Es novērtēju arī kontrastus dizainā, jo, saliekot kopā pretējus elementus, tie sāk dialogu savā starpā. Tas ir ļoti vienkārši, un šo efektu var panākt visdažādākajos veidos — spēlējoties ar dimensijām, krāsām, tekstūrām. Ja tas tiek darīts apzināti un gudri, tas vienmēr padara dizainu labāku.
Dažreiz arī humors ir svarīgs, kaut gan tā ir viena no sarežģītākajām lietām, un man pašam tas īpaši nepadodas. Bet humors vienkārši padara cilvēku priecīgu, tas ir svarīgi!
Tomēr, manuprāt, būtiska dizaina loma ir ne tikai padarīt dzīvi ērtāku, bet arī patiesāku. Likt cilvēkiem apzināties, kas pasaulē notiek. Ņemot vērā Latvijas politisko situāciju, es biju gaidījis, ka konkursā būs iesniegti vairāk politiski motivēti pilsoniskā aktīvisma dizaini.

Intervijas autore: Veronika Viļuma

#LatvijasDizainaGadaBalva #LDGB2020 #DizainsIr #DizainsPalīdz #LatvijasDizains #LatvijasDizaineruSavienība