Pjotrs Svjateks

Pjotrs Svjateks (Lielbritānija)

Pjotrs jau gandrīz desmit gadus pēta valsts sektora, valdības un dizaina krustceles. Pjotrs Svjateks absolvēja Krakovas Ekonomikas augstskolu, ieguva maģistra grādu Kultūras pārvaldē Jagailona universitātē Krakovā, aizstāvot savu disertāciju dizaina vadībā.Turklāt Pjotrs pabeidza “Advanced Service Design” kursu Londonas Mākslas universitātē un “Enaging with Government” programmu Londonas valdības institūtā.
Pjotra profesionālā dizaina karjera sākās Zamek Cieszyn dizaina centrā. Pēc tam viņš uzrakstīja poļu dizaina manifestu un strādāja par ārštata dizaina pētnieku.
2014. gada sākumā Pjotrs pievienojās PDR, Kardifas Metropoles Universitātes Starptautiskajā dizaina un pētniecības centrā. Kopš tā laika viņš strādā pie projektu intervences vietējās un reģionālās padomēs, Velsas valdībā, dažādos IeM valdības, Latvijas valdības un Eiropas Centrālās bankas departamentos. Viņa darbs sekmēja dizaina politikas attīstību Latvijā, Polijā, Īrijā, Francijā un Barbadosā citu starpā.
Pjotrs uzstājās Pasaules dizaina samitā Monreālā 2017. gadā un UNESCO Pasaules dizaina pilsētu samitā Stambulā 2019. gadā. Kopš 2020. gada maija viņš ir bijis BEDA, Eiropas Dizainparaugu asociāciju biroja loceklis, kas strādā pie Eiropas nākamās paaudzes dizaina politikas. Pašlaik viņš vada Design4Innovation, USER-FACTOR un Clwstwr projektu īstenošanu.