norma_ig2

Psihiskās veselības izglītības komunikācijas kampaņa “Viss ir Norm.a”

Informācija par dizaina darbu

Darba nosaukums EN: Mental health education/awareness communications campaign “All fine”
Apraksts – koncepts, mērķis, materiāli utt LV: Lai mazinātu aizspriedumus par psihisko veselību un mudinātu meklēt palīdzību, Veselības ministrija radīja komunikācijas kampaņu “Viss ir Norm.a”. Pamatā to veido cilvēku pieredzes stāsti par viņu psihiskajiem sarežģījumiem – depresiju, nesuicidālu paškaitējumu u.c. Kampaņas materiāliem radīta īpaša vizuālā valoda. Lai lauztu stigmu,ir izvēlēta kampaņas nomierinošā un vienlaikus drosmīgā krāsu palete. Bet centrālais tēls ir maizes šķēle, kas vizualizē konkrēto sarežģījumu un veido emocionālu saikni ar stāsta autora pieredzi.Sviestmaize ir klātesoša kā animācija video stāstos un kā ilustrācija vides risinājumos. Lai šo tēlu saistītu ar psihisko veselību, radīts latviešu sarunvalodas teicienā, vieglā, uz cerību rosinošā noskaņā sakņots sauklis: “Tu neesi viens, pat maizei ir savs sviests!”
Apraksts – koncepts, mērķis, materiāli utt. EN: To raise awareness about mental health disorders and encourage people to seek help, Ministry of Health of Latvia launched campaign, that reveals personal stories of real people about their mental health disorders– depression, self-harming etc. To overcome the stigma the campaign chose a calming but brave colour palette. The central image of the visual language is a slice of bread that embodies various mental health disorders and helps create an emotional connection with the story. Slice of bread is the central focal point in outdoor advertising and becomes alive in the animated videos and gifs. Campaign slogan “You are not alone. Even the bread has its butter” further refers to a Latvian colloquialism where mental health struggles are often referred as to as “butter” (as “go nuts”).
Īsa informācija par darbu – planšete, digitāls darbs, fizisks darbs utt: Kampaņas materiālos šobrīd ir izstrādāti video, gifi, vides plakāti, baneris, karogi, konfekšu papīrīši, pastkartes

Informācijas par autoru

Autors: Kampaņas koncepta un satura autores Marta Krivade un Una Rozenbauma, bet mākslinieks – Svens Neilands
Komanda: Veselības ministrija, Fon Films, PR Kvadrāts