Izstāde “Skārien-jūtīgs”

Darba autors: Izstādes kuratores – Ginta Grūbe, Zane Vilka / Rotu mākslas biedrība; izstādes scenogrāfija – Ilze Ķēniņa; skaņas instalācija – Pēteris Pāss; grafiskais dizains – Eltons Kūns (LNMM); izstādes fotogrāfijas – Mārtiņš Cīrulis; izstādes iekārtojums – Uldis Timoško, Modris Esserts (DMDM, LNMM).
Darba pasūtītājs: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Darba īss apraksts

Izstādes ideja balstās stāstos par cilvēkiem, viņu izvēlētajām rotām un darbu autoriem. Arī projekta nosaukums raksturo rotas dabu – būt saskarē ar cilvēku. Ekspozīcijā skatāmi mākslinieku oriģinālie jaundarbi, rotu īpašnieku portreti, kā arī dzirdami stāsti par brīdi, kad rotas satiekas ar īpašnieku.

Scenogrāfe Ilze Ķēniņa parūpējusies par muzeja telpas iespaidīgo un oriģinālo iekārtojumu, kas vilināja ikvienu uz brīdi pazust rotu mākslas pasaules burvībā. Apmeklētājiem tika piedāvāta iespēja vērot rotas pievilcības maģisko spēku, mūsdienīgu izteiksmes līdzekļu daudzveidību, iepazīt rotu specifiku un dažādo materiālu sinerģiju.

Mākslinieki darinājuši rotas ārstiem, diplomātiem, filologiem, gleznotājiem, pasniedzējiem, studentiem, sev, radiniekiem, kolēģiem. Tāpēc līdztekus autordarbiem ekspozīcijā redzami fotogrāfa Mārtiņa Cīruļa veidotie portreti, kuros atspoguļojas rotu un to valkātāju vizuālais dialogs. Papildus Pēteris Pāss radījis skaņu instalāciju, kas iekļauj rotu tapšanas procesa audio fragmentus, elektroniskās mūzikas elementus un verbāli atklāj rotu nēsātāju domas un emocijas par rotaslietas nozīmi savā ikdienā. Izstādē bija skatāma 191 rotaslieta, 23 fotogrāfijas, video darbs un fotogrāfiju projekcija.