Izstāde “Snīkeri eko x ego”

Darba autors: Izstādes dizains – Sampling (Liene Jākobsone, Mantens Devrīnts, Luīza Stibe), grafikas dizains – Kirils Kirasirovs, kuratore – Elīna Sproģe, kuratoriālais atbalsts – Kristīne Liniņa, Kaspars Vanags, Pētnieciskais atbalsts – Inga Vigdorčika, Mārtiņš Vesperis, Vineta Blitsone Izglītība – Ieva Laube, Projekta vadība – Gerda Čevere-Veinberga.
Darba pasūtītājs: Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs

Darba īss apraksts

Izstāde par snīkeriem Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam ir eksperiments ārpus ierastā spēles laukuma. Ar sociālās vēstures paradoksiem izraibinātā sporta apavu attīstības gaita ir tēma, kas ļauj labāk izprast gadījumus, kad sabiedrības priekšstati par veselīgu dzīvesveidu veidojas patērnieciskā atkarībā no preču tirgus. Snīkeri ir pretrunām bagāts šīs tendences piemērs. Tie ir gan vienkāršības un komforta simbols, gan sociālā prestiža aksesuārs, kuru par globālu kulta objektu padarījusi zīmolvedība.

Izstādei atlasītie materiāli – sākot no etnogrāfiskiem 19. gadsimta fetiša priekšmetiem un beidzot ar Latvijā ražotu 3D printeri, kas turpina darināt jaunus eksponātus arī izstādes norises laikā, – veido starpnozaru pieejā balstītu vēstījumu, lai atspoguļotu mijiedarbi starp sporta un kultūras industrijām, “veselā miesā vesels gars” mārketingu un ražošanas tehnoloģijām.