Multimediālā grāmata “Kurbads. Latvju varoņstāsts”

Darba autors: Sindija Anča (ilustrācijas, grāmatas dizains un makets), Marika Eglīte (ilustrācijas), Olivers Pavičevičs (lietotne un paplašinātās realitātes animācijas), Guntars Godiņš (grāmatas teksts), Pēteris Kvetkovskis (dziesmu teksti), Agris Gilovs (mājaslapas dizains)
Darba pasūtītājs: Apgāds “Zvaigzne ABC”

Darba īss apraksts

Pasaku grāmatas nav domātas tikai bērniem! Mēs visi labi pazīstam Lāčplēsi, bet līdz šim ēnā palicis otrs latviešu mītiskais varonis – Kurbads. Grāmata dod iespēju iepazīties ar seno pasaku jaunā un izteiksmīgā formātā, kurā izmantotas ne vien digitāli zīmētas krāšņas ilustrācijas, bet arī grupas Skyforger metālmūzika un papildinātā realitāte.

Tautasdziesmas, pasakas un teikas ir mūsu domāšanas atspulgs, savukārt mītiskie varoņi, kas atrodami katras tautas folklorā, ir nozīmīgi spēka un gudrības simboli, kuri turpina dzīvot un attīstīties arī mūsdienu pasaulē. Šajā grāmatā Kurbada stāsts ir kļuvis mūsdienīgāks un koncentrētāks, tajā pašā laikā nezaudējot savu specifisko folkloras kodu. Pēcvārdā savu viedokli par Kurbada pasakas nozīmīgumu izteikuši arī nopelniem bagātie folkloras un pasaku pētnieki – Janīna Kursīte un Guntis Pakalns.