Pirmā rakstīšanas festivāla “Rakstivāla” komunikācija

Darba autors: Māksliniece Ivonna Zīle, dizainere Kristīne Kazāka, ideju un tekstu autore Laura Lapiņa, mediju attiecību speciālists Edijs Šauers, “Rakstivāla” producenti – Inga Žolude, Jeļena Budanceva, radošais kvartāls “Zeit”
Darba pasūtītājs: Biedrība “Pilsoniskās iniciatīvas centrs”

Darba īss apraksts

Šogad 11. augustā Līgatnē radošajā kvartālā “Zeit” pirmo reizi Ziemeļeiropā notika rakstīšanas festivāls “Rakstivāls”. Festivāla organizēšana un komunikācija noritēja straujā tempā – nedaudz vairāk nekā divu mēnešu laikā kopš finansējuma saņemšanas brīža, toties festivāla radītais nospiedums kultūrtelpā ir paliekošs. To apliecina arī uzvara “Kilograms kultūras” rudens balsojumā kategorijā “Pārsteigums” un iespēja tālāk startēt finālā. Festivāls vienoja vairāk nekā 500 apmeklētāju. Festivāla vizuālās komunikācijas pamatā ir asēmiskās rakstības darbs, kuru ir radījusi māksliniece Ivonna Zīle. Māksliniece festivālā vadīja arī darbnīcu – līdz ar to apmeklētāji varēja izmēģināt un iepazīt asēmisko rakstību, kas tika likta pamatā festivāla vizuālajai komunikācijai. Mākslinieces Ivonnas Zīles darbs tika izmantots festivāla plakātos (pieturvietās, kultūrvietās), sociālajos tīklos, mājaslapā rakstivals.lv, medijos u. c. materiālos – gan atsevišķi, gan kopā ar festivāla nosaukumu “Rakstivāls”.



Festivālā varēja klausīties valodas saglabāšanas, rakstniecības, izglītības, komunikācijas, terapijas un citu jomu ekspertu runas – Māras Zālītes, Māra Bērziņa, Andra Akmentiņa, Aivas Rozenbergas, Andas Baklānes, Edgara Šubrovska un daudzu citu. Paralēli noritēja gan bērniem, gan pieaugušajiem dažādas rakstīšanas un starpdisciplinārās darbnīcas, kā arī “rakstivitātes” jeb rakstīšanu rosinošas aktivitātes. Kopumā festivāla ar savām zināšanām dalījās vairāk nekā 30 ekspertu.