Apģērbu kolekcija “Vaguely Latvian”

Darba autors: “Skarule”
Darba pasūtītājs: “Skarule”
Darba radīšanas laiks: 10.22

Darba īss apraksts

Apģērbu kolekcija “Vaguely Latvian” ir dizaineres Sabīnes Skarules iepriekšējās kolekcijās aizsāktā stāsta par “garo laiku” turpinājums. Pandēmijas laika lēnais dzīves ritējums iedvesmoja autori pētīt cilvēku attiecības ar nekā nedarīšanu un to pavadošajām ilgām. Kā nekā nedarīšana, laika nosišana varētu būt auglīgāka par kaut kā darīšanu? Apģērbu kolekcija tapusi Latvijā, sadarbojoties ar vietējiem amatniekiem, kā arī eksperimentējot ar jauniem materiāliem un to savienojumiem.

Idejas oriģinalitāte un jaunrade

Apģērbu kolekcija tapusi Latvijā, sadarbojoties ar vietējiem amatniekeim, kā arī eksperimentējot ar jauniem materiāliem un to savienojumiem. Cilvēki ir pieraduši pie noslīpētām mašīnu izstrādātām drēbēm, kas tiek izkaukulētas līdz pēdējai vīlei, turpretī mēs strādājam ar rokām, rezultātā veidojot tiešu savienojumu ar cilvēka pieskārienu un laiku, veicinot jaunradi procesa gaitā.
SKARULE pasaules pamatā esošā infrastruktūra ir “Baltijas nostalģija”, kas veidota, izmantojot atsevišķas tradicionālas rokdarbu tehnikas. Zīmola būtība ir vēlēšanās uzlauzt tā dēvēto “Latvijas kodu”, radot apģērbu.
SKARULE gūst iedvesmu no diskusijām par identitāti un individuālās un kolektīvās atmiņas mijiedarbības mūsdienu vizuālās kultūras ainavā.

Problēmas nostādne un risinājumu atbilstība darba uzdevumam

Pasaulē ir pietiekami daudz drēbju, mūsu mērķis ir veidot lielāku stāsta kopumu un kolekcija ” Vagualy Latvian ” ir daļa no tā.
Izaicinājumi un uzstādījumi kolekcijas pamatā:
– Spēja veidot konkurētspējīgu, starptautiska līmeņa apģērbu kolekciju.
– Maksimāli vērst uzmanību uz ilgspējīgu, ekoloģisku produktu, izmantojot sertificētus, inovatīvus un dabai draudzīgus materiālus.
– Aktualizēt un veidot saikni ar Latviju.
– Būt “caurspīdīgiem”.
– Veidot sadarbības ar Latvijas amatniekiem

Koprade, ieinteresēto pušu iesaiste un sadarbība darba procesā

Šī apģērbu kolekcija tika prezentēta Parīzes modes nedēļā. Esam izveidojuši lielisku sadarbību ar Selfridges&Co, Londonā, kā rezultātā šis ir jau otrais projekts, kuru atklāsim martā sākumā.
Kolekcija tapa sadarbojoties ar amatniekiem no Latvijas, kā piemēram, audējām “Mailīšu Fabrika” Ērgļos, adītāju Henisu Siliņu Ventspilī, Ingu Ozoliņu, Janīnu K. no Rīgas u.c., kā arī KnitwearLab laboratoriju, Nīderlandē.
Īpašs prieks bija par sadarbību ar fotogrāfi Sarah Blais un stilisti Moniku Tatalovic, kuras lidoja no Anglijas uz Latvijas laukiem, lai iemūžinātu šeit radītās dizaina drēbes.
Ar StudioM_Paris strādajm pie kampaņas un mājas lapas izstrādes.
Apavu dizains tapa kopīgi ar Kristoferu Reidzānu.

Funkcionalitāte un tehnoloģiskais risinājums

Kopīgi ar “Mailīšu Fabrika”, tika eksperimentēts ar dažādu dziju savienojumiem un tehniskiem risinājumiem. Veidojām vairākus prototipus līdz nonācām līdz vēlamajam rezultātam.
Strādājot ar “kaktusa ādu”, pretēji sintētiskajam tā izskatam, vēlējāmies rast elpojošu produktu, tāpēc šo inovatīvo materiālu savienojām ar organiskās kokvilnas oderi, lai tas radītu patīkamu rezultātu valkāšanai.

Estētika un citas pieredzes kvalitātes dimensijas

Zīmols izceļ laika ritējumu un dizaineres attieksmi pret to kā būtisku savai kolekcijai. Neesot vērstai ne uz nākotni, ne pagātni, SKARULE drīzāk virzās sāņus un sevī ietver nostalģisku jūtīgumu, kas šķiet apslāpēts vispārpieņemtajās laika un telpas robežās. Zīmols mūsdienīgam garam, jauneklīgai “senai dvēselei” – SKARULE ietērpj cilvēkus, kuri īsti neiederas nekur citur kā vien korporatīvajās un neoliberālajās pilsētas ielās, pat ja viņi ilgojas pēc laukiem un pļavām.

Ekonomiskā nozīmība, ilgtspēja un apritīgums

SKARULE ir vieni no pirmajiem, kuri uzsāka sadarbību ar kompāniju Desserto, testējot materiālu, kas veidots no kaktusa. Materiāls ir sertificēts un inovatīvs ādas aizvietotājs, kas ir dabai draudzīgs, elpojošs. Tika izmantoti «Ecoblue» audumi no pārstrādātām plastmasas pudelēm, Triacetate audums no Mitsubishi Chemical, Latvijā ražoti, bez ķimikālijām apstrādāti dziju pavedieni, kā arī Japānas augstākās kvalitātes organiskā vilna un kokvilna. Lielākā daļa kolekcijā izmantoto materiālu ir ekoloģiski ražoti, pārbaudīti un sertificēti. Iepakojumam izmantojam “Eco Garment Bags” bioloģiski noārdāmos apģērbu iepakojumus, kā arī visas etiķetes ir no pārstrādāta papīra.

Sociālā nozīmība, iekļaušana, pieejamība un piekļūstamība

Mums ir svarīgi, lai produkts ir radīts Latvijā, sadarbojoties gan ar vietējiem, gan ārzemju industrijas pārstāvjiem.

Links uz video vai citu saiti

https://skarule.com/collections/ss23