Notikums

Izziņota Latvijas Dizaina gada balvas 2024 fināla žūrija un nozīmīgākie pasākumi

2024. gada 16. maijā izziņota Latvijas Dizaina gada balvas 2024 (LDGB) fināla žūrija un nozīmīgākie pasākumi, kas noslēgsies ar uzvarētāju paziņošanu apbalvošanas ceremonijā 2024. gada 24. maijā plkst. 19.00 Rīgas cirkā, kad tiksnosaukti uzvarētāji piecās konkursa kategorijās — produkti, pakalpojumi, komunikācija, vide un digitālie risinājumi —, kā arī Grand Prix ieguvējs, kas saņems Latvijas Republikas Kultūras ministrijas naudas balvu — 2000 eiro.

2024. gada 20. maijā sāksies Latvijas Dizaina gada balvas 2024 otrā kārta, kurā fināla žūrija vērtēs 58 nominantu darbus, kuru saraksts ir pieejams vietnē www.dizainabalva.lv. Konkursa finālisti tiks paziņoti publiskā pasākumā 2024. gada 22. maijā plkst. 15.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, kam sekos fināla žūrijas locekļu prezentācijas. Finālistu darbu vērtēšana ietvers arī finālistu darbu klātienes prezentācijas žūrijai 2024. gada 23. maijā no plkst. 10.00 līdz 14.00. Pēc tām fināla žūrija turpinās apspriešanos, lai lemtu par katras kategorijas uzvarētāju un Grand Prix ieguvēju, kas tiks izraudzīts no kategoriju uzvarētāju vidus. Konkurss noslēgsies ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju 2024. gada 24. maijā plkst. 19.00 Rīgas cirkā.

Fināla žūrijā strādās pieci pieredzējuši dizaina profesionāļi. Līdzās Latvijas pārstāvjiem darbus vērtēs arī divi ārvalstu viesi, kuri pārstāv dažādas dizaina jomas:

Regīna Hanke (Regina Hanke, Berlīne, Vācija)

Profesore dizaina vadībā un komunikācijā «Macromedia» lietišķo zinātņu universitātē Berlīnē, stratēģiskā un uzvedības dizaina pētniece digitālajā un sabiedrības veselības jomā. Papildus savām akadēmiskajām aktivitātēm Regīna ir Vācijas vadošās medicīniskās informācijas un lēmumu atbalsta sistēmas lietotnes LEILA līdzdibinātāja. Viņas apņemšanās uzlabot veselības aprūpi ar dizaina pieeju ir līdzvērtīga viņas centieniem dizainēt politiku izstrādes procesus un pašas politikas. Būdama Vācu Dizaina dienas (Deutscher Designtag) Eiropas un starptautisko lietu padomes locekle un Eiropas Dizaina asociācijas BEDA biroja valdes locekle, viņa aktīvi iestājas un vēsta par dizaina vērtību un ietekmi dažādās nozarēs. 

Marija Adzura Rosī (Maria Azzurra Rossi, Roma, Itālija)

Dizaina un arhitektūras publisko attiecību aģentūras «Mint List» līdzdibinātāja un līdzvadītāja, ieguvusi izglītību dizainā, arhitektūrā un mārketinga komunikācijā. Darbojas komunikācijas jomā vairāk nekā desmit gadus, sadarbojoties ar starptautiskiem dizaina medijiem, ir bijusi «KAAN Architecten» komunikāciju vadītāja. Marija pasniedz dizaina vadību un dizaina komunikāciju Eiropas Dizaina institūtā Romā (IED Rome). «Mint List» klientu vidū ir tādas starptautiski atpazīstamas organizācijas un radošie profesionāļi kā Alvisi Kirimoto (IT), Mārtens Bāss (Maarten Baas, NL), «ecoLogicStudio» (UK), Igaunijas Arhitektūras centrs (EE), «Isola Design Group» (IT), Leiko Ikemura (JP) un citi.

Ieva Zībārte

Arhitekte un autore, «Jaunā Eiropas Bauhaus» eksperte, pašvaldības kapitālsabiedrības «Rīgas nami» Attīstības un būvniecības projektu vadības departamenta vadītāja. Ieva ir eksperte Kultūras ministrijas Nacionālajā Arhitektūras padomē un Latvijas Bankas Monētu dizaina komisijā. Raksta par arhitektūru, dizainu, pilsētvidi un populāro kultūru.

Edgars Zvirgzdiņš

Dizainers, dizaina studijas «Associates, Partners et Sons» dibinātājs un skandu zīmola «Aretai» līdzdibinātājs. Līdzās dizaina praksei nodarbojas ar dizaina vadību un zīmola dizaina stratēģiju izstrādi. Interesē dažādu mediju savienojums un sadarbība ar plaša spektra speciālistiem, veidojot izteiksmīgas pieredzes un produktus. Vairāki projekti, kuros Edgars bijis iesaistīts, novērtēti ar Latvijas Dizaina gada balvu, Latvijas Arhitektūras gada balvām un «Red Dot Design Award» produktu dizainā.

Dārta Apsīte

Radošā direktore, strādājusi aģentūrā «Wrong», vēlāk vadījusi Rīgas domes Zīmola un dizaina nodaļu, kur īstenojusi Rīgas zīmola vizuālo atjaunošanu. Pēdējo divu gadu laikā Dārtas vadībā tapušās vizuālās komunikācijas kampaņas guvušas prāvu skaitu radošās izcilības balvu gan vietējos, gan starptautiskos konkursos. Dārtas veidotās kampaņas veicina pašcieņas un piederības izjūtu Latvijai ar dizaina un audiovizuāliem paņēmieniem. 

Ikviens interesents aicināts pievienoties Latvijas Dizaina gada balvas 2024 fināla norises pasākumiem, kuros būs iespējams klātienē satikt fināla žūrijas ekspertus un noklausīties viņu prezentācijas par dizaina jomas aktualitātēm, kā arī dzirdēt konkursa finālistu publiskās prezentācijas, uzdot jautājumus un apspriest interesējošās tēmas.

Dizaina gada balvas 2024 fināla norises pasākumi:

LDGB 2024 finālistu paziņošana un fināla žūrijas ekspertu prezentācijas

22. maijā plkst. 15.00–17.30 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā

14.00–15.00 ekskursija ar gidu izstādē  «Pēcnāves dzīve. Piemiņas prakses un muzejs» izstādes kuratoru un arhitektūras autoru vadībā

LDGB 2024 finālistu prezentācijas

23. maijā plkst. 10.00–14.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā

Latvijas Dizaina gada balvas 2024 apbalvošanas ceremonija

24. maijā plkst. 19.00 Rīgas Cirkā

Lai apmeklētu Latvijas Dizaina gada balvas 2024 apbalvošanas ceremoniju iepriekš obligāti jāreģistrējas.

Latvijas Dizaina gada balva ir augstākais apbalvojums dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī veicināt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību. Latvijas Dizaina gada balva ar Kultūras ministrijas atbalstu dibināta 2017. gadā. Līdz 2025. gada maijam to organizē Latvijas Dizaina centrs. 

atpakaļ uz notikumu sarakstu