Notikumi

Interesenti aicināti uz dizaina jaunumu pasākumu «Dizaina atvasara»

2023. gada 26. septembrī plkst. 18.00 xcelsior dizaina telpā Pārdaugavā Uzvaras bulvārī 9 notiks Latvijas Dizaina gada balvas pasākums «Dizaina atvasara», kura fokusā būs produktu dizains. Tajā aicināti piedalīties dizaineri, dizaina pasūtītāji, ražotāji, mediji un dizaina interesenti.

Esplanādē skatāma «Latvijas Dizaina gada balvas 2023 uzvarētāji» izstāde

No 24. augusta līdz 30. septembrim pašā Rīgas centrā, Esplanādē (Elizabetes ielas pusē), skatāma brīvdabas izstāde «Latvijas Dizaina gada balvas 2023 uzvarētāji», kurā plašai auditorijai — Rīgas iedzīvotājiem un viesiem — ir iespēja skatīt deviņpadsmit konkursa uzvarētāju un finālistu darbus. 

Noskaidroti Latvijas Dizaina gada balvas 2023 ieguvēji

Piektdien, 2. jūnijā, kinoteātrī «Splendid Palace» tika paziņoti Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) 2023 ieguvēji. Balvas tika pasniegtas labākajiem darbiem piecās kategorijā — produkti, pakalpojumi, komunikācija, vide un digitālie risinājumi. LDGB 2023 Grand prix un Kultūras ministrijas prēmiju 2000 eiro apmērā saņēma arhitektūras birojs «Ēter» par izstādes «Weird Sensation Feels Good: The World of ASMR» scenogrāfiju Londonas Dizaina muzejā.

Paziņoti Latvijas Dizaina gada balvas 2023 finālisti

2023. gada 31. maijā noskaidroti Latvijas Dizaina gada balvas 2023 finālisti. Starptautiskā fināla žūrija izvērtējusi 59 nominantu darbus konkursa otrajā kārtā un noteikusi labākos dizaina jomas pārstāvjus produktu, komunikācijas, vides, digitālo risinājumu un pakalpojumu dizaina kategorijās.

2. janvārī uzsākta ziemas pieteikšanās “Latvijas Dizaina gada balvai 2023”

No 2023. gada 2. janvāra līdz 31. janvārim atvērta ziemas pieteikšanās “Latvijas Dizaina gada balvai 2023” – augstākajam apbalvojumam dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī stimulēt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību.

Izziņota žūrija Latvijas Dizaina gada balvai 2023

2022. gada 21. oktobrī izziņota atlases žūrija Latvijas Dizaina gada balvai 2023 – augstākajam apbalvojumam dizaina jomā Latvijā. Tajā strādās vienpadsmit atzīti Latvijas dizaina profesionāļi, kuri pārstāv dažādas dizaina jomas, vērtējot darbus piecās kategorijās: produkti, pakalpojumi, komunikācija, vide un digitālie risinājumi. Katrā kategorijā būs priekšsēdētājs un divi žūrijas locekļi.

Izziņota pieteikšanās Latvijas Dizaina gada balvai 2023

2022. gada 11. oktobrī tika atklāta pieteikšanās Latvijas Dizaina gada balvai 2023 – augstākajam apbalvojumam dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī veicināt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību.

11. oktobrī izziņos pieteikšanos Latvijas Dizaina gada balvai 2023

No 2022. gada 11. oktobra sākas pieteikšanās Latvijas Dizaina gada balvai 2023 — augstākajam apbalvojumam dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī stimulēt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību.

Kas ir “Jaunais Eiropas Bauhaus”?

“Jaunā Eiropas Bauhaus” Latvijas kontaktpunkts aicina dizainerus, ražotājus, pētniekus, dizaina izglītības iestādes, valsts un pašvaldību organizācijas, kā arī nevalstiskās organizācijas iesaistīties vides, ekonomikas un kultūras stratēģiskajā iniciatīvā, kas savieno dizainu, ilgtspēju, pieejamību un investīcijas, lai sasniegtu Eiropas zaļā kursa mērķus.

Latvijas Dizaina gada balvu 2023 rīkos Latvijas Dizaina centrs

Nacionālas nozīmes konkursu “Latvijas Dizaina gada balva” no 2022. līdz 2025. gadam īstenos biedrība “Latvijas Dizaina centrs”, saņemot šī uzdevuma deleģējumu līdz ar uzvaru Kultūras ministrijas izsludinātajā konkursā par valsts pārvaldes uzdevuma — kvalitātes novērtējuma dizaina jomā — veikšanu.