Notikumi

Noskaidroti Latvijas Dizaina gada balvas 2024 uzvarētāji

Piektdien, 24. maijā, Rīgas cirkā tika paziņoti Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) 2024 ieguvēji piecās kategorijās, godinot labākos dizaina darbus produktu, pakalpojumu, komunikācijas, vides un digitālo risinājumu jomās. Grand Prix un Kultūras ministrijas prēmiju 2000 eiro apmērā saņēma dizaineres Sarmīte Poļakova un Māra Bērziņa par biotekstilu «Pre–Loved». Žūrija piešķīra arī piecas žūrijas atzinības, un savu speciālo balvu pasniedza arī Patentu valde.

Paziņoti Latvijas Dizaina gada balvas 2024 finālisti

Fināla žūrija izvērtējusi nominantu darbus konkursa otrajā kārtā un noteikusi labākos dizaina jomas pārstāvjus produktu, komunikācijas, vides, digitālo risinājumu un pakalpojumu dizaina kategorijās. No 58 nominantiem finālā iekļuvuši 20 darbi: pieci darbi komunikācijas, produktu un vides dizaina kategorijās, četri pakalpojumu dizaina darbi un viens digitālais risinājums. Katras kategorijas uzvarētājs, kā arī Grand Prix ieguvējs tiks atklāti apbalvošanas ceremonijā 2024. gada 24. maijā plkst. 19.00 Rīgas cirkā.

Izziņota Latvijas Dizaina gada balvas 2024 fināla žūrija un nozīmīgākie pasākumi

2024. gada 16. maijā izziņota Latvijas Dizaina gada balvas 2024 (LDGB) fināla žūrija un nozīmīgākie pasākumi, kas noslēgsies ar uzvarētāju paziņošanu apbalvošanas ceremonijā 2024. gada 24. maijā plkst. 19.00 Rīgas cirkā, kad tiks nosaukti uzvarētāji piecās konkursa kategorijās — produkti, pakalpojumi, komunikācija, vide un digitālie risinājumi —, kā arī Grand Prix ieguvējs, kas saņems Latvijas Republikas Kultūras ministrijas naudas balvu — 2000 eiro.

Publiskoti otrajā kārtā tikušie Latvijas Dizaina gada balvas 2024 ziemas pieteikšanās darbi

2024. gada 29. aprīlī publiskoti tie darbi, kas tikuši otrajā kārtā Latvijas Dizaina gada balvas 2024 ziemas pieteikšanās sesijā. No saņemtajiem 65 pieteikumiem dalībai konkursa otrajā kārtā atlases žūrija izvirzījusi 27 darbus.Darbu vērtēšana notika piecās kategorijās: produkti, pakalpojumi, komunikācija, vide un digitālie risinājumi. Visvairāk pieteikumu tika saņemts vides dizaina kategorijā — 22, un cieši sekoja komunikācijas un produktu dizaina kategorijas ar 19 pieteikumiem katrā

2. janvārī atvērta ziemas pieteikšanās «Latvijas Dizaina gada balvai 2024»

No 2024. gada 2. janvāra līdz 15. februārim atvēra ziemas pieteikšanās «Latvijas Dizaina gada balvai 2024» – augstākajam apbalvojumam dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī stimulēt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību.

Publiskoti otrajā kārtā tikušie Latvijas Dizaina gada balvas 2024 rudens pieteikšanās darbi

2023. gada 22. decembrī publiskoti tie darbi, kas tikuši otrajā kārtā Latvijas Dizaina gada balvas 2024 rudens pieteikšanās sesijā. No saņemtajiem 62 pieteikumiem dalībai konkursa otrajā kārtā atlases žūrija izvirzījusi 31 darbu. Darbu vērtēšana notika piecās kategorijās: produkti, pakalpojumi, komunikācija, vide un digitālie risinājumi. Visvairāk pieteikumu tika saņemts komunikācijas dizaina kategorijā — 20, kam sekoja vides dizaina kategorija ar 19 pieteikumiem un produktu dizaina kategorija ar 16 pieteikumiem.

Izziņota Latvijas Dizaina gada balvas 2024 atlases žūrija

2023. gada 9. novembrī izziņota atlases žūrija Latvijas Dizaina gada balvai 2024 (LDGB) — augstākajam apbalvojumam dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī veicināt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību. 

Interesenti aicināti uz dizaina jaunumu pasākumu «Dizaina rudens»

2023. gada 24. oktobrī plkst. 18.00 Trentini salonā Strēlnieku ielā 8 Rīgā notiks Latvijas Dizaina gada balvas pasākums «Dizaina rudens», kura fokusā būs lietotāju pieredzes jeb UX dizains. Tajā aicināti piedalīties dizaineri, dizaina pasūtītāji, ražotāji, mediji un dizaina interesenti.

Izziņota rudens pieteikšanās Latvijas Dizaina gada balvas 2024 konkursā

2023. gada 1. oktobrī atklāta rudens pieteikšanās kārta Latvijas Dizaina gada balvai 2024 – augstākajam apbalvojumam dizaina jomā Latvijā – ko pasniedz, lai apzinātu, izvērtētu un popularizētu Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī veicinātu Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību. Rudens pieteikšanās apbalvojumam ilgs līdz š.g. 31. oktobrim.

Interesenti aicināti uz dizaina jaunumu pasākumu «Dizaina atvasara»

2023. gada 26. septembrī plkst. 18.00 xcelsior dizaina telpā Pārdaugavā Uzvaras bulvārī 9 notiks Latvijas Dizaina gada balvas pasākums «Dizaina atvasara», kura fokusā būs produktu dizains. Tajā aicināti piedalīties dizaineri, dizaina pasūtītāji, ražotāji, mediji un dizaina interesenti.

Esplanādē skatāma «Latvijas Dizaina gada balvas 2023 uzvarētāji» izstāde

No 24. augusta līdz 30. septembrim pašā Rīgas centrā, Esplanādē (Elizabetes ielas pusē), skatāma brīvdabas izstāde «Latvijas Dizaina gada balvas 2023 uzvarētāji», kurā plašai auditorijai — Rīgas iedzīvotājiem un viesiem — ir iespēja skatīt deviņpadsmit konkursa uzvarētāju un finālistu darbus. 

Noskaidroti Latvijas Dizaina gada balvas 2023 ieguvēji

Piektdien, 2. jūnijā, kinoteātrī «Splendid Palace» tika paziņoti Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) 2023 ieguvēji. Balvas tika pasniegtas labākajiem darbiem piecās kategorijā — produkti, pakalpojumi, komunikācija, vide un digitālie risinājumi. LDGB 2023 Grand prix un Kultūras ministrijas prēmiju 2000 eiro apmērā saņēma arhitektūras birojs «Ēter» par izstādes «Weird Sensation Feels Good: The World of ASMR» scenogrāfiju Londonas Dizaina muzejā.

Paziņoti Latvijas Dizaina gada balvas 2023 finālisti

2023. gada 31. maijā noskaidroti Latvijas Dizaina gada balvas 2023 finālisti. Starptautiskā fināla žūrija izvērtējusi 59 nominantu darbus konkursa otrajā kārtā un noteikusi labākos dizaina jomas pārstāvjus produktu, komunikācijas, vides, digitālo risinājumu un pakalpojumu dizaina kategorijās.

2. janvārī uzsākta ziemas pieteikšanās “Latvijas Dizaina gada balvai 2023”

No 2023. gada 2. janvāra līdz 31. janvārim atvērta ziemas pieteikšanās “Latvijas Dizaina gada balvai 2023” – augstākajam apbalvojumam dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī stimulēt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību.

Izziņota žūrija Latvijas Dizaina gada balvai 2023

2022. gada 21. oktobrī izziņota atlases žūrija Latvijas Dizaina gada balvai 2023 – augstākajam apbalvojumam dizaina jomā Latvijā. Tajā strādās vienpadsmit atzīti Latvijas dizaina profesionāļi, kuri pārstāv dažādas dizaina jomas, vērtējot darbus piecās kategorijās: produkti, pakalpojumi, komunikācija, vide un digitālie risinājumi. Katrā kategorijā būs priekšsēdētājs un divi žūrijas locekļi.