Žūrija

Fināla žūrija

Regīna
Hanke

Profesore komunikācijas dizainā un dizaina vadībā «Macromedia» lietišķo zinātņu universitātē Berlīnē, stratēģiskā un uzvedības dizaina pētniece digitālajā un sabiedrības veselības jomā. Papildus savām akadēmiskajām aktivitātēm Regīna ir Vācijas vadošās medicīniskās informācijas un lēmumu atbalsta sistēmas lietotnes LEILA līdzdibinātāja. Viņas apņemšanās uzlabot veselības aprūpi ar dizaina pieeju ir līdzvērtīga viņas centieniem dizainēt politiku izstrādes procesus un pašas politikas. Būdama Vācu Dizaina dienas (Deutscher Designtag) Eiropas un starptautisko lietu padomes locekle un Eiropas Dizaina asociācijas BEDA biroja valdes locekle, viņa aktīvi iestājas un vēsta par dizaina vērtību un ietekmi dažādās nozarēs. 

Marija
Adzura Rosī

Dizaina un arhitektūras sabiedrisko attiecību un komunikācijas aģentūras «Mint List» līdzdibinātāja un līdzvadītāja, ieguvusi izglītību dizainā, arhitektūrā un mārketinga komunikācijā. Darbojas komunikācijas jomā vairāk nekā desmit gadus, sadarbojoties ar starptautiskiem dizaina medijiem, ir bijusi «KAAN Architecten» komunikāciju vadītāja.Marija pasniedz dizaina vadību un dizaina komunikāciju Eiropas Dizaina institūtā Romā (IED Rome). «Mint List» klientu vidū ir tādas starptautiski atpazīstamas organizācijas un radošie profesionāļi kā Alvisi Kirimoto (IT), Mārtens Bāss (Maarten Baas, NL), «ecoLogicStudio» (UK), Igaunijas Arhitektūras centrs (EE), «Isola Design Group» (IT), Leiko Ikemura (JP) un citi.

Ieva
Zībārte

Arhitekte un autore, «Jaunā Eiropas Bauhaus» eksperte un pašvaldības kapitālsabiedrības «Rīgas nami» Attīstības un būvniecības projektu vadības departamenta vadītāja. Ieva ir eksperte Kultūras ministrijas Nacionālajā Arhitektūras padomē un Latvijas Bankas Monētu dizaina komisijā. Raksta par arhitektūru, dizainu, pilsētvidi un populāro kultūru.

Edgars
Zvirgzdiņš

Dizainers, dizaina studijas “Associates, Partners et Sons” dibinātājs un skandu zīmola “Aretai” līdzdibinātājs. Līdzās dizaina praksei nodarbojas ar dizaina vadību un zīmola dizaina stratēģiju izveidi. Interesē dažādu mediju savienojums un sadarbība ar plaša spektra speciālistiem, veidojot izteiksmīgas pieredzes un produktus. Vairāki projekti, kuros Edgars bijis iesaistīts, ieguvuši Latvijas Dizaina gada balvu, Latvijas Arhitektūras gada balvu un “Red Dot Design Award” produktu dizainā.

Dārta
Apsīte

Radošā direktore, strādājusi aģentūrā “Wrong Digital”, vēlāk vadījusi Rīgas domes Zīmola un dizaina nodaļu, kur īstenojusi Rīgas zīmola vizuālo atjaunošanu. Pēdējo divu gadu laikā Dārtas vadībā tapušās vizuālās komunikācijas kampaņas guvušas prāvu skaitu radošās izcilības balvu gan vietējos, gan starptautiskos konkursos. Dārtas veidotās kampaņas veicina pašcieņas un piederības izjūtu Latvijai ar dizaina un audiovizuāliem paņēmieniem. 

Atlases žūrija

Ieva
Zībārte

Arhitekte un publiciste, pašvaldības kapitālsabiedrības «Rīgas nami» Attīstības un būvniecības projektu vadības departamenta vadītāja. Kā arhitektūras un dizaina eksperte Latvijā pārstāv Eiropas Komisijas stratēģisko iniciatīvu «Jaunais Eiropas Bauhaus», darbojas Kultūras ministrijas Nacionālajā Arhitektūras padomē, Latvijas Arhitektu savienības valdē un Latvijas Bankas Monētu dizaina komisijā. Raksta par arhitektūru, dizainu, pilsētvidi un populāro kultūru.

Edgars
Zvirgzdiņš

Dizainers, dizaina studijas «Associates, Partners et Sons» dibinātājs un skandu zīmola «Aretai» līdzdibinātājs. Līdzās dizaina praksei nodarbojas ar dizaina vadību un zīmola dizaina stratēģiju izstrādi. Interesē dažādu mediju savienojums un sadarbība ar plaša spektra speciālistiem, veidojot izteiksmīgas pieredzes un produktus. Vairāki projekti, kuros Edgars bijis iesaistīts, novērtēti ar Latvijas Dizaina gada balvu, Latvijas Arhitektūras gada balvām un «Red Dot Design Award» produktu dizainā

Kirils
Kirasirovs

Grafikas dizainers un studijas «augusts.co» izveidotājs. Kirila darbiem raksturīga minimāla, lakoniska vizuālā valoda. Viņš ir sadarbojies ar dažādiem kultūras nozares projektiem — «Arterritory», «Fotokvartāls», «Tactile Baltics», «Punctum» un Latvijas Laikmetīgās mākslas centru. Šobrīd veido izstāžu grafikas dizainu Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā.

Mārcis
Miķelsons–Germs

UX un pakalpojumu dizainers, UX dizaina nodaļas vadītājs un partneris digitālā dizaina, konsultāciju un izstrādes uzņēmumā «Cube». Mārcis ikdienā plāno un vada digitālu produktu un pieredžu izstrādi lieliem un maziem uzņēmumiem. Starp «Cube» klientiem ir tādi Baltijas zīmoli kā «Rimi», «SEB», «Elektrum», «Virši», «LMT», «Ergo» un «Circle K».

Edijs
Ļaksa

Produktu dizainers ar divdesmit gadu pieredzi grafikas dizainā. Vada savu uzņēmumu «D1», kas specializējas auto dizainā un produktu vizualizācijās. Radījis pasaulē atzītos «Eurofighter» sērijas drifta auto «body kit» un militārā auto «Fox» virsbūves dizainu, kas apbalvots ar Latvijas Dizaina gada balvu 2023 produktu dizaina kategorijā. Edijs saņēmis arī «Golden Hammer» balvu interaktīvajā kategorijā.

Dārta
Apsīte

Radošā direktore, strādājusi aģentūrā «Wrong», vēlāk vadījusi Rīgas domes Zīmola un dizaina nodaļu, kur īstenojusi Rīgas zīmola vizuālo atjaunošanu. Pēdējo divu gadu laikā Dārtas vadībā tapušās vizuālās komunikācijas kampaņas guvušas prāvu skaitu radošās izcilības balvu gan vietējos, gan starptautiskos konkursos. Dārtas veidotās kampaņas veicina pašcieņas un piederības izjūtu Latvijai ar dizaina un audiovizuāliem paņēmieniem.

Baiba
Ripa

Modes un interjera dizainere, zīmola «Baiba Ripa» dibinātāja. Zīmola specializācija ir «couture» adījumi, līdz ar to kolekcijas iederas gan kultūras mantojuma, gan avangarda modes vidē. Pateicoties rūpīgai šķiedru un modes ciklu ilgtspējas izpētei, Baibas dizaina pieeja tiek augstu vērtēta tādās pasaules modes mekās kā Ņujorka un Parīze. Arī veidojot privātus un publiskus interjerus, dizainere īpašu uzmanību pievērš detaļām un kvalitātei.

Didzis
Jaunzems

Arhitekts un dizainers, projektēšanas biroja «DJA» vadītājs, lektors RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātē. Pirms savas studijas dibināšanas strādājis «OMA», vienā no pasaules vadošajiem arhitektu birojiem. Veidojis scenogrāfijas vairākos Eiropas opernamos un multimediālas skatuves Latvijā, strādā ar dažāda mēroga ekspozīciju projektiem, tajā skaitā Latvijas «EXPO Dubai 2020» paviljonu. Ieguvis Latvijas Arhitektūras gada balvu un Latvijas Dizaina gada balvu par vides objektiem.

Anna
Andersone

Uzņēmēja dizaina jomā, viena no jaunuzņēmumu ekosistēmas līderēm Latvijā un kustības «Riga TechGirls» vadītāja. Annas darbs jau vairāk nekā 20 gadu ir saistīts ar dizaina, komunikācijas un tehnoloģiju jomu un uzņēmējdarbību, līdzdibinot jaunuzņēmumus «Froont» un «berta.me», kā arī darbojoties «TechHub Riga» valdē. Viņas vadībā «Riga TechGirls» trīs gadu laikā apmācīts vairāk nekā 20 000 cilvēku Latvijā un ārvalstīs. Anna ir vieslektore Rīgas Ekonomikas augstskolā (SSE Riga), ir vadījusi Biznesa skolu jaunajiem uzņēmējiem.

Iepriekšējo gadu žūrija

LDGB 2023. gada žūrija