Žūrija

Atlases žūrija

Sarmīte Poļakova

Dizainere, studijas “Studio Sarmīte” un zīmola “(un)woven” dibinātāja. Darbojas ar un ap materiāliem, kas pārtop nemitīgos mākslas, dizaina, zinātnes un cilvēku mijiedarbības pētījumos un produktos. Paralēli dizaina aktivitātēm studijā Sarmīte pasniedz dažādās Eiropas augstskolās, kā arī vada radošās darbnīcas par materiāliem, apritīgumu un ilgstpēju.

Maija Rozenfelde

Dizaina studijas “KID Design” partnere un dizaina direktore studijā un  Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore un grafikas dizaina katedras vadītāja. Dizaina procesā viņu aizrauj iedziļināšanās dažādās nozarēs, meklējot iespējami autentiskāko risinājumu un vienmēr saglabājot zinātkāra iesācēja attieksmi. Pēdējo gadu nozīmīgākie projekti radīti kopā ar “Stenders”, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, “Laima”, XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, JVLMA un citiem klientiem. Maijas  darbi ieguvuši “Red Dot”, “Print Awards” un “Art Directors Club Europe” godalgas, kā arī Latvijas Dizaina gada balvas 2020 Grand Prix.

Brigita
Bula

Vada praksi “Brigita Bula arhitekti” un darbojas Latvijas Arhitektu savienības padomē. Brigitas birojā top ilgtspējīga arhitektūra zaļi un progresīvi domājošiem klientiem: privātmājas, biroju iekārtojums, publiskas ēkas, kafejnīcas un izstādes. Brigitas projektētā Sāls māja Pāvilostā 2019. gadā saņēma Latvijas Arhitektūras gada balvas Grand Prix un 2022. gadā tika nominēta Mies van der Rohe balvai.

Anna
Andersone

Uzņēmēja dizaina jomā, viena no jaunuzņēmumu ekosistēmas līderēm Latvijā un biedrības un kustības “Riga TechGirls” vadītāja. Annas darbs jau vairāk nekā 20 gadu ir saistīts ar dizaina, komunikācijas un tehnoloģiju jomu un uzņēmējdarbību, līdzdibinot jaunuzņēmumus “Froont” un “berta.me”, kā arī darbojoties “TechHub Riga” valdē. Viņas vadībā “Riga TechGirls” apmācīti vairāk nekā 20 000 cilvēku Latvijā un ārvalstīs. Anna ir vieslektore Rīgas Ekonomikas augstskolā (SSE Riga) un līdzdibinātāja un vadītāja “StartSchool” tehnoloģiju un biznesa programmai.

Agris
Batalauskis

Tieslietu jomas speciālists, kura līdzšinējā darba pieredze vadošos amatos tikusi augstu novērtēta. Bijis atbildīgs par daudzu stratēģiski nozīmīgu attīstības projektu uzraudzību un īstenošanu, pārstāvējis tieslietu jomas intereses dažādos starptautiskos forumos. Kopš 2022. gada Latvijas Republikas Patentu valdes direktors. Pateicoties Agra aktīvai iesaistei Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja aktivitātēs (EUIPO), 2024. gada septembrī Rīgā norisinājās EUIPO Eiropas Dizaina balvas pasniegšanas ceremonija.

Evija
Krištopane

Dizaina apvienības “Support System” līdzdibinātāja. Veido organizatoriskās identitātes, raksta dizaina teoriju un attīsta tajā balstītus projektus. Iepriekš vadījusi dizaineru komandu studijā “Overpriced”, veidojusi projekta “Sporta pils dārzi” zīmola stratēģiju un organizējusi “KDD” tiešsaistes dizaina sarunas. Studējusi Ilinoisas Tehnoloģiju Institūta Dizaina Institūtā Čikāgā un Nīderlandes Mākslas institūtā, kur šobrīd pēta laikmetīgā dizaina leksiku.

Edgars Zvirgzdiņš

Dizainers, dizaina studijas “Associates, Partners et Sons” dibinātājs un skandu zīmola “Aretai” līdzdibinātājs. Līdztekus dizaina praksei nodarbojas ar dizaina vadību un zīmola dizaina stratēģiju izveidi. Interesē dažādu mediju savienojums un sadarbība ar plaša spektra speciālistiem, veidojot izteiksmīgas pieredzes un produktus. Vairāki projekti, kuros Edgars bijis iesaistīts, novērtēti ar Latvijas Dizaina gada balvu, Latvijas Arhitektūras gada balvām un “Red Dot Design Award” produktu dizainā.

Mārcis
Ziemiņš

Dizainers un uzņēmuma “Don’t Panic Design Solutions” dibinātājs. Iepriekš strādājis kā grafikas dizainers dažādās reklāmas aģentūrās un kopš Eindhovenas Dizaina akadēmijas absolvēšanas jau 10 gadus rada plaša spektra vides un produktu dizaina risinājumus: scenogrāfijas, interaktīvas instalācijas, kustīgus objektus un citus risinājumus kultūras un izklaides pasākumiem, kas guvuši neskaitāmas starptautiskas godalgas. Mārča radošas idejas rod risinājumu pieredzes dizaina projektos, izmantojot jaunas izteiksmes formas un mijiedarbības veidus ar auditoriju. Mārcis ir arī produktu dizaina pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijā.

Reinis Leo Miķelsons

Dizainers un arhitekts, dizaina studijas “Gateris Works” līdzdibinātājs. Iepriekš strādājis arhitektu birojā “SZK” un interjera arhitektūras studijā “Annvil”, piedalījies “Zunda Towers” interjera projektēšanā, vadījis mākslas centra “Zuzeum” interjera projektu, kā arī vairākus viesnīcu un restorānu interjera projektus Norvēģijā. Līdzās komerciāliem projektiem kopā ar grafikas dizaineri Evu Abduļinu padziļināti pēta latvisko formu tulkošanu ikdienas objektos. Kopā ar domubiedriem dibinājis jauno dizaineru platformu “Home Ground”.

Alise
Dīrika

Produktu attīstības un lietotāju pieredzes speciāliste ar pieredzi digitālā dizaina un tehnoloģiju inovācijās. Datu vizualizācijas platformas “Infogram” līdzbinātāja. Vadījusi produkta komandu animācijas un vektorgrafikas risinājumu jaunuzņēmumā “Linearity” un izstrādājusi produkta risinājumus “Prezi” platformai. Pašlaik Alise darbojas “HackMotion”, izstrādājot risinājumu, kas palīdz golfa spēlētājiem veikt kustību analīzi un uzlabot spēles rezultātus. Aktīvi atbalsta jaunos uzņēmējus un tehnoloģiju profesionāļus kā mentore “Riga TechGirls” un “Unilab” programmās.

Oskars
Cirsis

Digitālās aģentūras “WRONG Digital” līdzdibinātājs un radošais direktors ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi digitālā dizaina un komunikācijas jomā. Viņa darbi ieguvuši atzinību tādos konkursos kā “Cannes Lions”, “Adwards”, “Eurobest” un “Red Dot”. Oskars eksperimentē ar jaunākajām tehnoloģijām, lai radītu inovatīvus risinājumus. Viņš ir aktīvs Latvijas dizaina kopienas dalībnieks, daloties pieredzē un zināšanās ar citiem profesionāļiem un Latvian Art Directors Club skolas studentiem.

Iepriekšējo gadu žūrija

LDGB 2024. gada žūrija

LDGB 2023. gada žūrija