Pašapkalpošanās vietne “selfnamed.com”

Darba autors: “Cosmetics Nord”: produktu vadības komandas vadītāja — Anete Vabule, digitālā produkta vadītājs — Kristaps Birmanis, vadošais dizainers — Arturs Hmeļovs, tehniskā dizainere — Linda Pretkalniņa
Darba pasūtītājs: “Cosmetics Nord”
Darba radīšanas laiks: 2021-2022

Darba īss apraksts

”Selfnamed.com” ir tiešsaistes pašapkalpošanās platforma, kas dod iespēju ikvienam izveidot savu ilgtspējīgas kosmētikas līniju. Platformā ir iespējams pasūtīt produktus ar personalizētu dizainu un izveidot mārketinga materiālus. Mazākais pasūtījuma apjoms ir viena vienība, tādējādi samazinot pārprodukciju un padarot pakalpojumu demokrātiskāku. Platforma veicina dabīgu kosmētikas produktu pieejamību tirgū un dod iespēju kosmētikas segmentā attīstīties maziem un vidējiem uzņēmumiem.

Idejas oriģinalitāte un jaunrade

Jau vairākus gadus papildus pamatdarbībai MADARA Cosmetics meitas uzņēmums Cosmetics NORD sniedz private labeljeb kosmētikas līgumražošanas pakalpojumus, jo gan produktu formulas, gan ražotnes telpas un aprīkojums ir pasaules līmenī, un ir jūtams pieprasījums pēc augstas kvalitātes dabīgu produktu ražošanas. Pēdējo gadu laikā pieauga pieprasījumu skaits mazākiem pasūtījumu apjomiem, ko ar esošajām tehnoloģiskajām iespējām nevarējām apkalpot. Vidēji līgumražošanā paūtījuma apjomi sākas no 1000 vienībām. Izpētot tirgu, sapratām, ka piedāvājuma šādam pakalpojumam praktiski nav, un ķērāmies pie darba, lai radītu jaunu procesu, kurā varam apkalpot jebkura izmēra personalizētus pasūtījumus

Problēmas nostādne un risinājumu atbilstība darba uzdevumam

Tirgus: Miljoniem ādas kopšanas entuziastu un profesionāļu visā pasaulē meklē veidus, kā izveidot ilgtspējīgu ādas kopšanas līniju un kļūt par kosmētikas uzņēmējiem. Problēma: Līgumražošanā esošais piedāvājums nav radīts viņiem. Tas ir paredzēts tikai lieliem uzņēmumiem ar iespējām investēt vairākus desmitus tūkstošus biznesa uzsākšanai. Augsts minimālā pasūtījuma apjoms, lēns izpildes laiks, sarežģīts process un grūti pieejamā arhaiskā sistēma ir galvenās problēmas kosmētikas private label segmentā. Mazi/vidēji uzņēmumi nevar atļauties pasūtīt lielus apjomus, jo tiem ir ierobežoti resursi un zināšanas. Dropshipping īsti pat nav iespējams. Risinājums: Tiešsaistes platforma dabīgu kosmētikas produktu pasūtīšanai, sākot no 1 vienības, ar iespēju personalizēt dizainu un veidot produktu bildes, kā arī integrāciju ar e-komercijas platformām.

Koprade, ieinteresēto pušu iesaiste un sadarbība darba procesā

Kopumā visa izstrādes pieredze ir bijusi pilnīgi nezināma un jauna visām pusēm. Mums paveicās ar spēcīgu iekšējo dizaina un produktu komandu, kas ir iemesls, kāpēc spējām šo realizēt. Galvenā produktu vadības komanda (iekšēja): Vadītāja – Anete Vabule Digitālā produkta vadītājs – Kristaps Birmanis Vadošais dizainers – Arturs Hmeļovs Tehniskā dizainere – Linda Pretkalniņa

Funkcionalitāte un tehnoloģiskais risinājums

Platformu var iedalīt 3 daļās: 1. Mārketinga sadaļas (mārketinga landing lapas) 2. Pašapkalpošanās platforma: -> Iespēja pasūtīt, sākot no 1 vienības, automatizēta pasūtījumu izpilde -> (izstrādē) Dropshipping -> Mock-up bilžu veidotājs -> Viegli lietojamas veidnes un stili -> Dizaina serviss -> Drag&drop dizaina studija -> Izglītojošs saturs 3. Drukas sistēma.

Estētika un citas pieredzes kvalitātes dimensijas

Kopējais UX/UI ir izstrādāts, lai atbilstu mūsu lietotāju vajadzībām, un tas joprojām tiek izstrādāts katru nedēļu. Dizains un lietotāju plūsma ir diezgan vienkārša, jo mēs dzīvojam pēc principa “mazāk ir vairāk”, kā arī mēs nepievienojam funkcijas (dažkārt arī dzēšam “vecās funkcijas”), ja tās lietotājam nav noderīgas.

Ekonomiskā nozīmība, ilgtspēja un apritīgums

SELFNAMED.COM mērķis ir veicināt aprites ekonomikas un ilgtspējas principus kosmētikas nozarē un padarīt pieejamākus dabīgi sertificētus kosmētikas produktus visā Eiropā, Apvienotajā Karalistē un ASV. Tas tiek panākts, radot videi draudzīgus kosmētikas produktus, kas ir pieejami pēc “druka pēc pieprasījuma” principa. Pateicoties ātrajam izpildes laikam un zemajam minimālā pasūtījuma daudzumam, platforma padara ilgtspējīgus ādas kopšanas produktus pieejamākus un samazina pārprodukciju. Mock-up veidotājs ļauj automātiski ievietot klientu dizainus produktu attēlos, tādējādi novēršot vajadzību drukāt paraugus un organizēt fotosesijas, samazinot resursus un izmaksas.

Sociālā nozīmība, iekļaušana, pieejamība un piekļūstamība

Tā kā pieejamība ir neierobežota, domājam, ka produkts ir ļoti iekļaujošs.