Notikums

Interesenti aicināti uz dizaina jaunumu pasākumu «Dizaina atvasara»

2023. gada 26. septembrī plkst. 18.00 xcelsior dizaina telpā Pārdaugavā Uzvaras bulvārī 9 notiks Latvijas Dizaina gada balvas pasākums «Dizaina atvasara», kura fokusā būs produktu dizains. Tajā aicināti piedalīties dizaineri, dizaina pasūtītāji, ražotāji, mediji un dizaina interesenti. 


«Laba dizaina produkts ir ne tikai estētiski pievilcīgs, tam piemīt arī izcila funkcionalitāte un veiktspēja. Produktu dizaineri mūsdienās strādā roku rokā ar inženieru komandām, lai nodrošinātu formas un funkcijas nevainojamu saskaņošanu. Optimizējot materiālu izvēli, konstrukcijas integritāti un lietojamības apsvērumus, produkti kļūst uzticamāki, efektīvāki un lietotājam draudzīgāki» stāsta Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa.


Pasākumā būs iespēja apskatīt Latvijas Dizaina gada balvas 2023 produktu dizaina kategorijas uzvarētāju – militāro transportlīdzekli «VR-1-FOX» un dzirdēt trīs produktu dizaineru prezentācijas par aktuāliem darbiem un pieredzi produktu veidošanā, uzdot jautājumus un apspriest interesējošās tēmas neformālā gaisotnē.  

Dizainers Edijs Ļaksa stāstīs par «Dizaina gada balva 2023» produktu dizaina kategorijas uzvarētāju — militāro transportlīdzekli «VR-1-FOX», kas izstrādāts un izgatavots Latvijā pēc Nacionālo bruņoto spēku pasūtījuma. Šis auto ir unikāls ar tā veiktspēju, apvienojot sevī vieglā bagija manevrētspēju un apvidus auto izturību. Transportlīdzekļa konstrukcija ļauj pat bez specifiskām zināšanām ātri un vienkārši pielāgot transportlīdzekli dažādu uzdevumu veikšanai.


Jaunais dizainers Jurģis Grasmanis iepazīstinās ar krēslu «Median», ar ko viņš ieguvis pirmo vietu Japānas pilsētas Higašikavas un arhitekta Kengo Kumas rīkotajā KAGU dizaina konkursā (Kengo Kuma & Higashikawa KAGU Design Competition). Jurģis studē RTU Industriālā dizaina bakalaura programmas 4. kursā. Dizainera pieeja ir meklēt neparastus tehniskos un konstruktīvos risinājumus, ko viņš ir iecerējis īstenot, veidojot pats savus produktus un sadarbojoties ar dizaina ražotājiem.


Vakara trešais runātājs būs uzņēmuma «Gamechanger Audio» dizainers Fricis Kalvelis. «Gamechanger Audio» rada pedāļus līdz šim nebijušiem audio efektiem, ko savos koncertos izmanto tādas leģendas kā  «The Rolling Stones», «Rammstein», «Aerosmith», Džeks Vaits, Žans Mišels Žārs un daudzi citi. Mūzika ir «Gamechanger Audio» dibinātāju kaislība, un viņi ir apņēmušies izpētīt mūzikas elektronikas neatklātās teritorijas un radīt ierīces, kas palīdz attīstīt gan mūziķu, gan inženieru iztēli.

Programma

18.00 – 18.30  LDGB 2023 produktu dizaina kategorijas uzvarētāja – militārā transportlīdzekļa «VR-1-FOX» apskate

18.30 – 18.40  Ievadvārdi par Latvijas Dizaina gada balvas aktualitātēm: Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa 

18.40 – 20.00 Produktu dizaina prezentācijas

  • Edijs Ļaksa par militāro transportlīdzekli  «VR-1-FOX» — LDGB 2023 uzvarētāju produktu dizaina kategorijā, 
  • Jurģis Grasmanis par krēslu «Median», kas ieguvis pirmo vietu starptautiskajā KAGU dizaina konkursā 
  • Fricis Kalvelis par «Gamechanger Audio»produktu dizainu

20.00. Sarunas neformālā gaisotnē


Uz pasākumu aicināts ikviens interesents. Iepriekšēja reģistrācija ir obligāta. Vietu skaits ierobežots. Ieeja pasākumā ir bez maksas.
Reģistrācijas saite šeit.


Pasākumu organizē Latvijas Dizaina centrs sadarbībā ar radošo industriju komunikācijas platformu FOLD un xcelsior dizaina telpu. Pasākumu līdzfinansē Kultūras ministrija.


Latvijas Dizaina gada balva ir augstākais apbalvojums dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī veicināt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību. Darbu iesniegšana Latvijas Dizaina gada balvai 2024 būs atvēra divos periodos: Rudens pieteikšanās konkursam būs no 2023.gada 1.oktobra līdz 31.oktobrim un ziemas pieteikšanās – no 2024.gada 2. janvāra līdz 31. janvārim. Vairāk informācijas par balvu https://dizainabalva.lv


Latvijas Dizaina centrs ir Eiropas Dizaina asociāciju apvienības (BEDA) biedrs un Eiropas Komisijas stratēģiskās iniciatīvas “Jaunais Eiropas Bauhaus” oficiālais partneris. Latvijas Dizaina centrs piedalās nacionālās dizaina politikas veidošanā, pētniecībā un izglītošanā, iniciējot sadarbību un stratēģiskas partnerības ar citām dizaina organizācijām, dizaineriem, uzņēmumiem un dizaina lietotājiem. Ar Kultūras ministrijas atbalstu Latvijas Dizaina centrs uztur radošo industriju komunikācijas platformu FOLD.

atpakaļ uz notikumu sarakstu